day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Zwiedzamy Jarosławiec i jego okoliczne wsie.


Adres: , Jarosławiec

Informacja turystyczna: 59 810 94 40

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 18.01.2015 r.


Opis


Kolejną znaną miejscowością turystyczną wybrzeża środowego jest Jarosławiec.

Dzieje historyczne nie mówią nam nic nowego, to kolejna rybacka wieś, która pod koniec XIX wieku zyskała miano miejscowości letniskowej. Obecnie znajduje się tu wiele zabudowań turystycznych, dominują ośrodki wczasowe oraz domki kempingowe, nie brak również kwater prywatnych. Dwie ulice Jarosławia: Nadmorska i Spacerowa, to deptaki z kioskami, barami oraz innymi atrakcjami nadmorskimi, obie ulice prowadzą do plaży, do stromego i urokliwego klifu z którego roztaczają się równie urokliwe widoki. Jarosławiec nie może pochwalić się zbyt dużą ilością zabytków, jedynym jest latarnia morska z 1838 roku.

Warto jednak zobaczyć coś więcej niż sam Jarosławiec, zwiedzając okoliczne wsie: Łącko i Zalesie w stronę Ustki oraz Kowalewice i Rusinowo bliżej Darłowa. W Kowalewicach przyciąga turystów chałupa pana Kazimierza Koniecznego, udostępniona przez rodzinę do zwiedzania po śmierci artysty. Rusinowo – kolejna wieś ze starymi i zabytkowymi zabudowaniami gospodarskimi. W centrum znajduje się neoromański kościół z drugiej połowy XIX wieku, który warto zobaczyć.
Po drugiej stronie Jarosławca, jadąc do Ustki mijamy Łącko, gdzie stoi zabytkowy kościół późnogotycki, wzniesiony w XVI wieku. Kolejną wioską jest Zaleskie, gdzie jedynymi zabytkami są barokowy kościółek i osiemnastowieczny dwór z pseudoobronnym skrzydłem z XIX wieku. Wszystkie opisywane wsie mają malownicze krajobrazy i typowe dla tych terenów ceglaste zabudowania.

GaleriaLokalizacja obiektu , JarosławiecOpinie


4,3 Ocena klientów: Zwiedzamy Jarosławiec i jego okoliczne wsie.
4,3 / 5 na podstawie 2 głosów

Lokalizacja: 4,0
Walory: 4,5
Parking: 4,5
Obsługa: 4,0
Cena: 4,5

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz

Atrakcje turystyczne w okolicy Jarosławca
Atrakcje turystyczne Wicie [~7 km]