day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Muzeum Zabawek Bajka


Adres: Zdrojowa 46 b, Kudowa-Zdrój

Telefon: 74 866 49 70
601 948 423

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 21.12.2014 r.


Opis


Zlokalizowane przy ulicy Zdrojowej 46, na skraju Parku Zdrojowego, Muzeum Zabawek Bajka jest wielką atrakcją przede wszystkim dla osób dorosłych. Jest to pewien paradoks, ponieważ zabawki zazwyczaj interesują dzieci, ale jako że jest to muzeum, prezentowane tutaj przedmioty, nie bardzo pasują do gustu współczesnych dzieci.

Eksponaty pochodzą głównie z XIX i XX wieku, co oznacza, że w znakomitej większości nigdy nawet nie miały styczności z wszędobylskim dzisiaj plastikiem. Największą część zbiorów stanowią ręcznie wykonane lalki, mebelki, miniatury sprzętów codziennego zastosowania, klocki i samochodziki, okręty oraz różne eksponaty pochodzące z najdalszych zakątków świata, które ciężko jest zakwalifikować do jakiejś konkretnej kategorii.

Najbardziej popularnymi wystawami w muzeum są pozytywki i militaria. Pozytywki swym urokiem przenoszą do odległych krain, ponieważ tylko część z nich pochodzi z Polski i Europy. Dla wielu osób Bajka jest powrotem do dzieciństwa, ponieważ mogą znaleźć tutaj takie zabawki, jakimi sami się bawili w czasie, gdy byli w wieku swoich dzieci lub wnuków.

GaleriaLokalizacja obiektu Zdrojowa 46 b, Kudowa-ZdrójOpinie


4,3 Ocena klientów: Muzeum Zabawek Bajka
4,3 / 5 na podstawie 3 głosów

Lokalizacja: 4,0
Walory: 4,0
Parking: 4,3
Obsługa: 4,3
Cena: 4,7

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz

Atrakcje turystyczne w okolicy Kudowy-Zdroju
Atrakcje turystyczne Polanica-Zdrój [~26 km]
Atrakcje turystyczne Duszniki-Zdrój [~15 km]
Atrakcje turystyczne Zieleniec [~20 km]