day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Podziemna Trasa Turystyczna - sandomierskie lochy


Adres: Oleśnickich , Sandomierz

Informacja turystyczna: 15 644 61 05

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 04.01.2015 r.


Opis


W jednej z kamienic na sandomierskim rynku - kamienicy Oleśnickich znajduje się wejście do zupełnie innego świata. Pod miastem istnieją lochy o długości 470 metrów, które drążone były przez całe wieki już od czasów średniowiecza.

Jednym z pierwszych powodów wydrążenia lochów była ochrona ludności przed najeźdźcami, między innymi przed Tatarami. Proces ten przebiegał jednak dość chaotycznie i w sposób nieskoordynowany, przez co z czasem zaczęły narastać różne historie o tym, co się tu działo i co tu się w ogóle znajduje. Najstarsza legenda opowiada o Halinie Krempiance, która wprowadziła tu podstępem Tatarów oferując im tajne wejście do miasta. Meszkańcy jednak zamurowali wejścia i uwięzili najeźdźców. Bohaterka - zapłaciła za to życiem.

W XX wieku zaczęło dochodzić do regularnych katastrof budowlanych spowodowanych zawalaniem się korytarzy pod miastem. W 1964 roku po wielu górniczych pracach rekonstrukcyjnych w podziemiach udało się odzyskać prawdziwe wielokondygnacyjne "podziemne miasto". Ze względów bezpieczeństwa w 1977 roku dla turystów oddano tylko 470 metrów, ale schodzi się aż 12 metrów pod ziemię.
Czas zwiedzania lochów - 45 minut.

GaleriaLokalizacja obiektu Oleśnickich , SandomierzOpinie


4,4 Ocena klientów: Podziemna Trasa Turystyczna - sandomierskie lochy
4,4 / 5 na podstawie 6 głosów

Lokalizacja: 4,5
Walory: 4,3
Parking: 4,5
Obsługa: 4,2
Cena: 4,5

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz