day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Izerski Stóg


Adres: , Świeradów-Zdrój

Informacja turystyczna: 75 781 63 50

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 17.12.2014 r.


Opis


Stóg Izerski, największa atrakcja Świeradowa Zdroju, to przede wszystkim schronisko oraz mająca przy nim swój początek kolej gondolowa Ski&Sun.

Schronisko zostało założone w 1924 roku przez Josefa Siebelta, działacza Towarzystwa Karkonoskiego. Był to lekarz, który przybył w Karkonosze ciężko chory z brakiem nadziei na przeżycie, ale jakimś cudem wyzdrowiał i już nigdy tego miejsca nie opuścił.
Początkowo schronisko miało charakter wybitnie góralski, aż do poziomu spartańskiego, ale dzisiaj jest to już obiekt prawdziwie turystyczny, który oczywiście zachował podstawowe elementy architektoniczne charakterystyczne dla Karkonoszy, będąc jednocześnie miejscem wyjątkowo wygodnym.

Kolej gondolowa na Izerskim Stogu przeznaczona jest dla turystów pieszych i narciarzy. Jeśli ktoś zatrzymał się w schronisku, na pewno z niej skorzystał. Gondole płyną w powietrzu na dystansie 2.172 metrów, a pokonanie trasy zajmuje ponad 8 minut. Widoki w tym czasie są zjawiskowe, chociaż spora część osób bardziej zainteresowana jest powrotem na dół, co w ich przypadku odbędzie się z nartami na nogach. Trasa narciarska ma tutaj dwa i pół kilometra. Latem można po niej zwyczajnie zejść.

GaleriaLokalizacja obiektu , Świeradów-ZdrójOpinie


4,4 Ocena klientów: Izerski Stóg
4,4 / 5 na podstawie 6 głosów

Lokalizacja: 4,5
Walory: 4,7
Parking: 4,3
Obsługa: 4,3
Cena: 4,2

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz

Atrakcje turystyczne w okolicy Świeradowa-Zdroju
Atrakcje turystyczne Szklarska Poręba [~20 km]