day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Kolej linowa na Skrzyczne


Adres: Myśliwska 45, Szczyrk

Telefon: 33 817 86 20

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 18.12.2014 r.


Opis


W zasadzie każdy turysta, który przybywa do Szczyrku, trafia też na wyciąg na Skrzyczne, czyli najwyższy szczyt gór otaczających miasto.
Wyciąg na Skrzyczne Jest to nowoczesna kolej linowa składająca się z dwóch osobnych odcinków. Pierwszy z nich to wyciąg wożący turystów niewielkimi dwuosobowymi kanapami. Dociera do Hali Jaworzyna, gdzie można zatrzymać się na chwilę i ruszyć dalej lub uczynić z tego miejsca punkt docelowy swojego wyjazdu na górę i wyruszyć z niego w innym kierunku.
Drugi odcinek jeszcze pachnie nowością, ponieważ modernizację ukończono tutaj dopiero w 2013 roku. Przewozi on obecnie turystów wygodną, czteroosobową kanapą. Dociera niemal na sam szczyt góry.

W zimie wyciąg popularny jest przede wszystkim wśród narciarzy, którzy korzystają z niego, by dotrzeć do Ośrodka Narciarskiego Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Znajduje się przy nim wiele mniejszych wyciągów narciarskich oraz kilometry tras zjazdowych. W lecie wyciąg pomaga głównie w zdobywaniu samego Skrzycznego, jak również innych szczytów Beskidu Śląskiego, które dzięki niemu są znacznie łatwiej dostępne. Warto jest wjechać na górę chociażby po to, by móc podziwiać okoliczną panoramę z progów schroniska Skrzyczne znajdującego się niemal na samym szczycie góry.

GaleriaLokalizacja obiektu Myśliwska 45, SzczyrkOpinie


4,6 Ocena klientów: Kolej linowa na Skrzyczne
4,6 / 5 na podstawie 6 głosów

Lokalizacja: 4,8
Walory: 4,3
Parking: 4,7
Obsługa: 4,7
Cena: 4,5

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz

Atrakcje turystyczne w okolicy Szczyrku
Atrakcje turystyczne Żywiec [~15 km]
Atrakcje turystyczne Wisła [~23 km]
Atrakcje turystyczne Międzybrodzie Żywieckie [~20 km]
Atrakcje turystyczne Międzybrodzie Bialskie [~24 km]
Atrakcje turystyczne Węgierska Górka [~27 km]