day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Centralny Ośrodek Sportu


Adres: Plażowa 8, Szczyrk

Telefon: 33 817 84 41

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 18.12.2014 r.


Opis


Szczyrk jest jednym z kilku Centralnych Ośrodków Sportu, które służą między innymi olimpijczykom do przygotowania się przed najważniejszymi zawodami.
Pełna nazwa grupy obiektów w Szczyrku to Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by z istniejącej tutaj infrastruktury korzystali również zwykli turyści. Obsługa jest na to znakomicie przygotowana.
Jak przystało na góry, Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku nastawiony jest przede wszystkim na zimowe dyscypliny sportu. Trenują tutaj między innymi skoczkowie narciarscy na pokrytych igielitem trzech skoczniach Skalite. Nie można na nie wejść w nartach bez specjalnego przygotowania, ale zawsze można je obejrzeć.

Znacznie ważniejszym elementem Ośrodka dla przeciętnego turysty są zwykłe trasy narciarskie, których jest tutaj łącznie 14 kilometrów. Ich wielką zaletą jest to, że zostały z rozmysłem przygotowane zarówno dla osób o blisko zerowych umiejętnościach, jak i dla zaprawionych w bojach narciarzy. Trasy są uzbrojone w wyciągi orczykowe.
W Szczyrku znaleźć można także znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Istnieją tu trasy naturalne i jedna sztuczna na Deptaku przy Żylicy.

GaleriaLokalizacja obiektu Plażowa 8, SzczyrkOpinie


4,3 Ocena klientów: Centralny Ośrodek Sportu
4,3 / 5 na podstawie 3 głosów

Lokalizacja: 4,7
Walory: 4,3
Parking: 4,0
Obsługa: 4,3
Cena: 4,3

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz

Atrakcje turystyczne w okolicy Szczyrku
Atrakcje turystyczne Żywiec [~15 km]
Atrakcje turystyczne Wisła [~23 km]
Atrakcje turystyczne Międzybrodzie Żywieckie [~20 km]
Atrakcje turystyczne Międzybrodzie Bialskie [~24 km]
Atrakcje turystyczne Węgierska Górka [~27 km]