day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Bulwary nad Sołą


Adres: , Węgierska Górka

Informacja turystyczna: 33 864 21 87

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 17.12.2014 r.


Opis


Węgierska Górka jeszcze do niedawna mogła głównie pochwalić się przyrodą oraz starą architekturą, która właśnie ze względu na wiek była tak ceniona przez turystów.

W ostatnich latach zmienia się to jednak bardzo szybko, czego najlepszym dowodem są stare rozbudowywane Bulwary nad Sołą, czyli przepływającą przez miasto rzeką. W praktyce jest to szereg pięknie zagospodarowanych brzegów kilku strumieni, w tym przede wszystkim Żabniczanki oraz Młynówki. Paradoksalnie, Soła jest objęta bulwarami w stosunkowo niewielkim zakresie i przylegają one tylko do jej prawego brzegu.

Bulwary nad Sołą są miejscem lubianym zarówno przez samych mieszkańców, jak i przez rzesze przybywających tu turystów. Jest to miejsce niezwykle urokliwe, wieczorami i w nocy podświetlane z wielu kierunków tak, by wywołać romantyczny nastrój, który dodatkowo potęgują szumiące obok potoki. Najważniejszym elementem całego kompleksu i zarazem największą jego atrakcją jest wykonany z drewna afrykańskiego most łukowy rozwieszony nad Sołą, którym można przejść od poprzecinanego kanałami parku i na Trakt Cesarski.
Na Bulwarach znajdują się ponadto: boisko do piłki nożnej, basen rekreacyjny, plac zabaw oraz amfiteatr miejski wykorzystywany latem do różnych celów kulturalnych, w tym na potrzeby koncertów.

GaleriaLokalizacja obiektu , Węgierska GórkaOpinie


4,2 Ocena klientów: Bulwary nad Sołą
4,2 / 5 na podstawie 5 głosów

Lokalizacja: 4,4
Walory: 4,0
Parking: 4,0
Obsługa: 4,4
Cena: 4,2

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz

Atrakcje turystyczne w okolicy Węgierskiej Górki
Atrakcje turystyczne Żywiec [~12 km]
Atrakcje turystyczne Szczyrk [~27 km]
Atrakcje turystyczne Istebna [~23 km]
Atrakcje turystyczne Międzybrodzie Żywieckie [~26 km]
Atrakcje turystyczne Międzybrodzie Bialskie [~28 km]
Atrakcje turystyczne Korbielów [~29 km]