day-0
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję

Centrum Poznawcze Hali Stulecia


Adres: Wystawowa 1, Wrocław

Telefon: 71 347 50 47

Powołaj się na serwis:

Strona: http://centrumpoznawcze.pl/
W portalu od: 10.11.2015 r.


Opis


Centrum Poznawcze Hali Stulecia we Wrocławiu jak sama nazwa wskazuje jest miejscem, w którym w niezwykle atrakcyjny i interaktywny sposób można obejrzeć i zapoznać się z historią miasta.

Jest to także miejsce, które można twórczo wykorzystywać w różnych ciekawych edukacyjnych projektach, które poświęcone są historii oraz architekturze.
Dotykowe ekrany i mapy, interaktywna podłoga, makiety budowli, ponad 600 zdjęć i różnorodnych wizualizacji, interaktywne gry i zabawy nie tylko dla najmłodszych, to wszystko prezentowane jest w klimatycznie zaaranżo­wanych wnętrzach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu audiowizualnego.
Celem Centrum Poznawczego Hali Stulecia jest przybliżenie zwiedza­jącym obiektu klasy UNESCO, jakim jest Hala Stulecia oraz przyległych do niej ciekawych Terenów Wystawowych. Założeniem wystawy jest również stworzenie przestrzeni przyjaznej dla nowych modeli edukacji, otwierających na twórcze, samodzielne myślenie i uważne obserwowanie najbliższego otoczenia.
Wystawa wzbogacona jest o Galerię i system ekranów w kuluarach Hali Stulecia, które otaczają płytę główną. Kulminacyjnym punktem zwiedzania jest wyjątkowe widowisko światła i dźwięku, wykonane techniką videomappingu. Pokaz zatytułowany „O(Omicron)” wyświetlany jest pod kopułą Hali Stulecia, która stanowi fenomen tego obiektu w skali Europy.
Centrum Poznawcze Hali Stulecia dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych, szczególnie dla osób niewidomych i niedowidzących, które mogą tutaj korzystać z audio przewodników oraz książek i czytników Braille'a.


Godziny otwarcia:
Sezon letni - kwiecień – październik
Pn-Czw 9:00-18:00
Pt-Sb 9:00-19:00
Ndz 9:00-18:00
Sezon zimowy - listopad – marzec
Pn-Pt 9:00-17:00
Sb-Ndz 9:00-17:00

Uwaga! Bilety wstępu można zakupić najpóźniej 30 minut przed zamknięciem wystawy.

GaleriaLokalizacja obiektu Wystawowa 1, Wrocław

Wirtualny spacer
Wybierz inna trasę dojazdu


Opinie


4,6 Ocena klientów: Centrum Poznawcze Hali Stulecia
4,6 / 5 na podstawie 3 głosów

Lokalizacja: 4,3
Walory: 4,3
Parking: 4,7
Obsługa: 5,0
Cena: 4,7

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Dodaj komentarz