Zamek Frýdlant


Adres: Zámecká 4001, Frýdlant

Telefon: 420 482 312 130

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 30.01.2015 r.

Opis


9 kilometrów w kierunku południowym od Bogatyni, już w Czechach, znajduje się miasteczko Frydlant, schowane u stóp Gór Izerskich. Od 1278 roku broni go zamek Frydlant zbudowany na zboczu stożka wulkanicznego przez ród Ronoviców. Jego głównym zadaniem było pilnowanie szlaków handlowych i dlatego został zbudowany na sporym wzniesieniu.
Ta średniowieczna budowla była w stanie oprzeć się husytom, chociaż bardzo na tym ucierpiała. Pokonały ją dopiero szwedzkie armie w czasie wojnie 30-letniej. Zaraz po niej, gdy tereny we władanie przejęli Melchior i Katarzyna Redern, zamek zmienił się w renesansową rezydencję za sprawą Marco Spazzio di Lancio. Największym elementem przemiany była budowa pałacyku w centrum dziedzińca zamku i utworzenie na elewacjach zdobnych sgraffitów.

Od 1759 roku zamek Frydlant był przede wszystkim wygodna rezydencją rodu Clam-Gallasów. Rozbudowywali go i nawet w od 1801 udostępnili zwiedzającym, a od lat 60. Tegoż wieku zaczęło działać na jego terenie muzeum.
W związku z tym, że zamek jest dziedzictwem kultury Czech, po wojnie został znacjonalizowany, co jednak pozwoliło mu się stać placem prawdziwych prac konserwatorskich dopiero w 1995 roku.
Dzisiaj zamek jest okazałym muzeum. Wycieczka po nim zajmuje ok. 2 godzin, w czasie których podziwia się bogate zbiory broni husyckiej i z późniejszych epok, nawet z XX wieku. Całość nadającego się do zwiedzania zamku jest w pełni wyposażona. Wstęp do zamku to koszt 200Kc, plus parking.

GaleriaLokalizacja obiektu Zámecká 4001, FrýdlantOpinie


4,5 Ocena klientów: Zamek Frýdlant
4,5 / 5 na podstawie 6 głosów

Lokalizacja: 4,8
Walory: 4,5
Parking: 4,2
Obsługa: 4,5
Cena: 4,5

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Atrakcje turystyczne w okolicy Bogatyni
Atrakcje turystyczne Świeradów-Zdrój [~31 km]
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję