Zamek Czorsztyński


Adres: , Czorsztyn

Informacja: 18 262 94 80

Powołaj się na:

W portalu od: 28.12.2014 r.

Szczegółowy opis Opis

Każda szanująca się miejscowość w średniowieczu, a przynajmniej siedziby lokalnych władców, musiała posiadać warownię umożliwiającą obronę terenów przed zakusami sąsiadów oraz przed bandytami, znacznie trudniejszymi do uchwycenia niż w dzisiejszych czasach.

W Czorsztynie, na jednym ze wzgórz otaczających miasto, znajdowała się idealna lokalizacja do wzniesienia zamku i XIV-wieczni władcy tych terenów, o których przekazy niestety się nie zachowały, postanowili wznieść tam okazałą konstrukcję kamienną, co stanowiło nietypową budowlę w czasach drewna. Lokalizacja zamku pozwalała doglądać całej okolicy, która w czasach powstawania twierdzy była zalana wodą w nieporównywalnie mniejszym stopniu.

Dzisiaj mamy do czynienia juz tylko z ruinami, co nie oznacza, że nie są one okazałe. Na zwiedzanie zamku można wybrać się przez cały rok, chociaż poza sezonem turystycznym godziny otwarcia w pełni zabezpieczonego obiektu są bardzo ograniczone. Każdy z elementów twierdzy jest bardzo dokładnie opisany tabliczkami, przy których znajdują się także informacje dotyczące życia w średniowiecznym zamku oraz dokładnych funkcji każdego z elementów warowni. Co ciekawe, w sklepie z pamiątkami można wybić spersonalizowany medal upamiętniający odwiedziny zamku.

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja , CzorsztynKomentarze i opinie Opinie


4,3 Ocena turystów: Zamek Czorsztyński
4,3 / 5 na podstawie 6 głosów

Lokalizacja: 4,5
Atrakcje: 4,0
Parking: 4,5
Obsługa: 4,3
Cena: 4,2

dla wodnych fanów
dla szukających relaksu
dla lubiących adrenalinę

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Czorsztyna
Atrakcje turystyczne Szczawnica [~15 km]
Atrakcje turystyczne Krościenko nad Dunajcem [~9 km]
Atrakcje turystyczne Niedzica [~12 km]
Atrakcje turystyczne Sromowce Niżne [~11 km]
Atrakcje turystyczne Sromowce Wyżne [~7 km]
Atrakcje turystyczne Kluszkowce [~4 km]