Fort Wilczy obecnie Amfiteatr


Adres: Fredry , Kołobrzeg

Informacja turystyczna: 94 352 79 39

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 09.01.2016 r.

Opis


Jednym z najstarszych obiektów o charakterze militarnym, wzniesionych na terenie Kołobrzegu jest Fort Wilczy, określany również nazwiskiem jednego z jego dowódców Gneisenauna. Jest on usytuowany w parku im. Aleksandra Fredry.

Historia jego powstania sięga czasów napoleońskich, kiedy to twierdza miała stawić opór wojskom francuskim od strony wschodnie. Ostatnie prace wykonywano w nim, kiedy nieprzyjaciel znajdował się u bram miasta. W związku z tym, nie przeprowadzono wszystkich planowanych umocnień. Obiekt powstał na planie czteroramiennej gwiazdy, a podstawowym uzbrojeniem miały stać się armaty. Najliczniejszą obsadę stanowiła grupa 200 żołnierzy. Sporą przebudowę obiektu przeprowadzono w XIX wieku, niestety w 1872 roku podjęto decyzję o likwidacji fortu. 6 lat później całość wykupił magistrat i tym samym twierdza stała się miejscem pamięci, honorującym ludzi walczących o wolność miasta.
Ostateczne przeznaczenie Wolf Schanze określono w 1925 roku, kiedy budowla została przekształcona w amfiteatr. Do dziś można jednak podziwiać kazamaty, wraz z odsłoniętym wejściem do nich. Największą popularność miejsce to zyskało za sprawą odbywającego się tutaj Festiwalu Piosenki Żołnierskiej . W chwili obecnej na scenie amfiteatru występują corocznie artyści w ramach Festiwalu Sunrise.

GaleriaLokalizacja obiektu Fredry , KołobrzegOpinie


5,0 Ocena klientów: Fort Wilczy obecnie Amfiteatr
5,0 / 5 na podstawie 2 głosów

Lokalizacja: 5,0
Walory: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Atrakcje turystyczne w okolicy Kołobrzegu
Atrakcje turystyczne Ustronie Morskie [~14 km]
Atrakcje turystyczne Sianożęty [~12 km]
Atrakcje turystyczne Grzybowo [~8 km]
Atrakcje turystyczne Dźwirzyno [~14 km]
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję