Plac 18 Marca


Adres: Plac 18 Marca , Kołobrzeg

Informacja: Plac 18 Marca

Powołaj się na:

W portalu od: 23.03.2023 r.

Szczegółowy opis Opis

Plac 18 Marca w Kołobrzegu powstał pod koniec XIX wieku, a zaprojektował go niemiecki ogrodnik Heinrich Martens, który przez wiele lat związany był z Kołobrzegiem projektując i zakładając w nim tereny zielone.

Jego dawna nazwa to Kaiserplatz czyli Plac Cesarski, na cześć cesarza Wilhelma. Po 1945 roku i zakończonej bitwie miejskiej nadano mu nazwę Placu 18 Marca, w celu uczczenia toczących się w tym czasie walk. Plac zbudowany jest na wzór francuskiego ogrodu, w środku którego stoi przepiękna fontanna imitująca dmuchawiec.Po wojnie został zrewitalizowany, dosadzono dużo roślinności - wiele drzew, krzewów i rabat kwiatowych.

Nieco schowany za żywopłotem, w cieniu polityki historycznej stoi pomnik ku czci poległych żołnierzy walczących o wyzwolenie Kołobrzegu, przed II wojną w tym miejscu stał niemiecki pomnik wojenny “Krieger-Denkmal". Dzisiaj na Placu 18 Marca rośnie wiele gatunków stuletnich już drzew i krzewów, między innymi stare cisy pospolite, czerwone kasztanowce, buki zwyczajne i strzępolistne. Buk zwyczajny i kasztanowiec czerwony zostały uznane za pomniki przyrody.

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja Plac 18 Marca , KołobrzegKomentarze i opinie Opinie


5,0 Ocena turystów: Plac 18 Marca
5,0 / 5 na podstawie 13 głosów

Lokalizacja: 5,0
Atrakcje: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

dla aktywnych
dla wodnych fanów
dla szukających relaksu

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Kołobrzegu
Atrakcje turystyczne Ustronie Morskie [~14 km]
Atrakcje turystyczne Sianożęty [~12 km]
Atrakcje turystyczne Grzybowo [~8 km]
Atrakcje turystyczne Dźwirzyno [~14 km]