Muzeum Wyrzutnia Rakiet


Adres: Rąbka , Łeba

Telefon: 59 866 19 12

Powołaj się na:

W portalu od: 02.02.2022 r.

Szczegółowy opis Opis

Przez wiele lat, aby obejrzeć eksponaty Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce koło Łeby trzeba było okazać się specjalnymi przepustkami. Dzisiaj muzeum otwarte jest dla wszystkich.

Można w nim oglądać pozostałości hitlerowskiego doświadczalnego poligonu rakietowego, który założony został w roku 1940, by sondować rakiety przeciwlotnicze. Muzeum posiada rakiety pochodzące z różnych okresów, szczególnie z czasów II wojny światowej. Dużym zainteresowaniem cieszy się wystawa rakiety ziemia-ziemia, która została znaleziona 1,5 kilometra od poligonu Słowińskiego Parku Narodowego. Można tu też zwiedzić inne rakiety, główny bunkier dowodzenia, fundamenty stacji radiolokacyjnych oraz zabudowania z czasów II wojny światowej. Dodatkową atrakcją jest wieża widokowa, oraz możliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem. Do muzeum można dojść pieszo lub przyjechać meleksem z Rąbki. Czas zwiedzania od 25 do 40 minut. Muzeum czynne jest w okresie letnim od maja do października.

Cennik biletów: bilet normalny - 16.00 bilet ulgowy - 12.00 bilet dla dzieci do lat 7 - 7.00 bilet grupowy - 8.00 bilet rodzinny - 35.00

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja Rąbka , ŁebaKomentarze i opinie Opinie


5,0 Ocena turystów: Muzeum Wyrzutnia Rakiet
5,0 / 5 na podstawie 20 głosów

Lokalizacja: 5,0
Atrakcje: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

dla wodnych fanów
dla lubiących adrenalinę
dla aktywnych

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Łeby
Atrakcje turystyczne Białogóra [~40 km]
Atrakcje turystyczne Rowy [~68 km]
Atrakcje turystyczne Ustka [~73 km]