Ruiny zamku


Adres: , Muszyna

Informacja: 18 534 91 61

Powołaj się na:

W portalu od: 19.12.2014 r.

Szczegółowy opis Opis

Muszyna znana jest przede wszystkim jako źródło znakomitej wody o właściwościach prozdrowotnych oraz jako uzdrowisko. Czasami też uznawana jest za ładną miejscowość podgórską, do której warto wyjechać na urlop. A jakie posiada znaczenie militarne? Z tym łączy ją bardzo niewiele osób.

Nad Muszyną górował kiedyś zamek starostów Państwa Muszyńskiego. Wznosił się dumnie ze wzgórza nazywanego Basztą, w części Pasma Koziejówki. Miał za zadanie ochraniać okoliczne ziemie przed tymi, którzy chcieli włączyć je do swoich domen oraz stanowił bardzo dobry sposób na odstraszanie band rabusiów, które buszowały na drogach, w szczególności na południe od miasta.

Dzisiaj niestety nie ma już żadnego śladu po pierwszej drewnianej warowni, która powstała w XI wieku, a z XIV-wiecznego zamku murowanego, pozostały jedynie fragmenty zewnętrznego muru od strony południowej oraz niewielka część ściany graniastej wieży. Nigdy nie była to wielka forteca, przez co niestety w końcu musiała uznać wyższość innych rodów panujących, a że Muszyna nie była miejscowością graniczną, jej warownia popadła w zapomnienie i w efekcie w ruinę.

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja , MuszynaKomentarze i opinie Opinie


4,1 Ocena turystów: Ruiny zamku
4,1 / 5 na podstawie 2 głosów

Lokalizacja: 4,0
Atrakcje: 4,0
Parking: 4,0
Obsługa: 4,5
Cena: 4,0

dla lądowych odkrywców
dla aktywnych
dla szukających relaksu

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Muszyny
Atrakcje turystyczne Krynica-Zdrój [~11 km]
Atrakcje turystyczne Piwniczna-Zdrój [~28 km]
Atrakcje turystyczne Tylicz [~13 km]