Ścieżki rowerowe w Niechorzu


Adres: , Niechorze

Informacja: Ścieżki rowerowe

Powołaj się na:

W portalu od: 05.03.2023 r.

Szczegółowy opis Opis

W czasie lata rowery są coraz częściej wybieranym środkiem lokomocji. Aby sprostać wymaganiom turystów wytyczane są szlaki rowerowe i budowane nowe rowerowe ścieżki.

Przez Niechorze przebiegają 3 najbardziej znane szlaki rowerowe:

  1. Niebieski Szlak Śladami Historii Niechorza: Szlak zaczyna się pod dworcem kolejowym, a kończy na ulicy Klifowej. Jego droga prowadzi wokół zabytków i ciekawych miejsc w Niechorzu
  2. Zielony Szlak Jeziora Lwia Łuża: Jest to szlak, który prowadzi wokół jeziora, droga, którą pokonujemy jest niezwykle przyjemna, cały czas biegnąca przy jeziorze. W Pogorzelicy możemy też zobaczyć dworzec kolejki wąskotorowej. 9-kilometrową trasę kończymy w Niechorzu przy dworcu kolejowym.
  3. Czerwony Szlak Śladami Rybołówstwa Morskiego: Szlak ten prowadzi z Niechorza do Pogorzelicy i ma ponad 4 km długości.. Szlak rozpoczyna się przy kolejce wąskotorowej, następnie prowadzi drogą asfaltową do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, przez most i wrota sztormowe na kanale Liwka, a kończy się na stacji w Pogorzelicy.
  4. Czarny Wschodni Szlak łącznikowy: Szlak ten, jak nazwa wskazuje łączy wszystkie szlaki w Niechorzu ze szlakiem żółtym w Rewalu. Długość szlaku ponad 4 km. Początek przy dworcu kolejowym, koniec- dojeżdżając do Rewala. Wiele jest też krótkich ścieżek rowerowych w Niechorzu, po których z łatwością i przyjemnością pokonamy dany dystans.

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja , NiechorzeKomentarze i opinie Opinie


5,0 Ocena turystów: Ścieżki rowerowe w Niechorzu
5,0 / 5 na podstawie 23 głosów

Lokalizacja: 5,0
Atrakcje: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

dla lądowych odkrywców
dla lubiących adrenalinę
dla aktywnych

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Niechorza
Atrakcje turystyczne Pogorzelica [~4 km]
Atrakcje turystyczne Rewal [~6 km]
Atrakcje turystyczne Śliwin [~5 km]
Atrakcje turystyczne Trzęsacz [~7 km]
Atrakcje turystyczne Pustkowo [~9 km]
Atrakcje turystyczne Pobierowo [~13 km]