Wieża obserwacyjna Ameryka


Adres: , Ameryka / Parszkowo

Informacja turystyczna: Wieża Ameryka

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 27.10.2021 r.

Opis


Wieża obserwacyjna Ameryka obok miejscowości Ameryka i Parszkowo to miejsce do obserwacji Rezerwatu Bielawskie Błota. Na Bielawskich Błotach występuje 14 gatunków roślin szczególnie cennych, ginących, zagrożonych ginięciem lub rzadkich w skali kraju: rosiczka okrągłolistna która jest rośliną owadożerną, malina moroszka, woskownica europejska, wełnianeczka darniowa, wrzosiec bagienny, przygiełka brunatna, modrzewnica europejska i bagno zwyczajne.

Bielawskie Błota są też siedliskiem wielu gatunków zwierząt bardzo rzadkich i chronionych. Są ptasią ostoją, na której występuje 100 gatunków ptaków, połowa z nich gniazduje na Bielawie. Możemy tu także zaobserwować bielika oraz orła przedniego. Lęgują tu łęczaki i żurawie. W okresie jesiennym na Bielawie następuje duża koncentracja żurawi, nawet do kilku tysięcy osobników, występuje tu także wiele gatunków ptaków z rzędu blaszkodziobych, które zatrzymują się w obrębie Bielawy.

Na północno-wschodnim skraju torfowiska występują jeziorka, żyją w nich rzadkie płazy np. traszki grzebieniaste, w obrębie jeziorek występuje także chroniony gatunek ważki czyli zalotka większa.

Bielawa jest ostoją dla wielu gatunków zwierząt. Powszechne są tu dziki, sarny, jelenie i daniele. Wieża widokowa Ameryka to doskonałe miejsce obserwacyjne, wystarczy cierpliwość oraz sprzęt obserwacyjny np. dobra lornetka lub aparat z obiektywem o dużej ogniskowej i będziemy mogli podziwiać piękne ptaki, dziką zwierzynę kopytną a nawet żmijkę zygzakowatą.

Warto pamiętać, że takie siedliska jak Bielawa zajmują obecnie nie więcej niż 0,5% powierzchni naszego kraju. Dlatego szanujmy to miejsce.

GaleriaLokalizacja obiektu , Ameryka / ParszkowoOpinie


5,0 Ocena klientów: Wieża obserwacyjna Ameryka
5,0 / 5 na podstawie 12 głosów

Lokalizacja: 5,0
Walory: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Atrakcje turystyczne w okolicy Ostrowa
Atrakcje turystyczne Władysławowo [~13 km]
Atrakcje turystyczne Jastrzębia Góra [~5 km]
Atrakcje turystyczne Karwia [~3 km]
Atrakcje turystyczne Dębki [~12 km]
Atrakcje turystyczne Tupadły [~6 km]
Atrakcje turystyczne Mieroszyno [~8 km]
Atrakcje turystyczne Karwieńskie Błoto [~6 km]
Atrakcje turystyczne Sławoszyno [~8 km]
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję