Pałac w Dreżewie


Adres: , Dreżewo

Informacja turystyczna: Pałac w Dreżewie

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 30.12.2022 r.

Opis


2, 5 kilometra od Pustkowa, a 4 od Trzęsacza w małej miejscowości Dreżewo leży ponad 300 hektarowa posiadłość z ruinami starego dworu położonego w 7,5 hektarowym parku.


Historia dworu nie jest tak stara, jakby się spodziewano. Dwór zbudowany został pod koniec XIX wieku z inicjatywy radcy handlowego Schlutowa ze Szczecina, który w 1875 roku sprzedał wioskę Eduardowi von Bonin. Eduard zaprosił do swego dworu córkę pewnego Hiszpana, z którym utrzymywał kontakty handlowe. W roku 1890 w pałacu z niewiadomych przyczyn wybuchł pożar. Przebywająca w nim w tym czasie kobieta zginęła w płomieniach. Legenda mówi, iż do dzisiaj duch jej krąży po pałacu. Po pożarze pałac został ponownie odbudowany i ponownie w takim samym - neogotyckim stylu. Po wojnie jego losy wyglądały różnie. Przez dłuższy okres należał do skarbu państwa, był też dzierżawiony przez dwóch posłów, którzy mieli plany, aby stworzyć tu farmy wiatrowe. Z planów nic nie wyszło, a dwór niszczał dalej.
W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia pałac został ponownie sprzedany osobie prywatnej, która mimo iż organizowała w nim wiele wydarzeń, nie posiadała funduszy na jego remont. Pałac nie miał szczęścia do właścicieli, ponieważ i ostatni jego dysponent - hiszpański biznesmen kupił go, ale pomysłu by stworzyć tu hotel i pole golfowe z centrum wypoczynkowym nie zrealizował do dzisiaj. Dwór popada w coraz większą ruinę, a teren porastają chwasty i samosiejki.

GaleriaLokalizacja obiektu , DreżewoOpinie


5,0 Ocena klientów: Pałac w Dreżewie
5,0 / 5 na podstawie 21 głosów

Lokalizacja: 5,0
Walory: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Atrakcje turystyczne w okolicy Pustkowia
Atrakcje turystyczne Pogorzelica [~13 km]
Atrakcje turystyczne Niechorze [~9 km]
Atrakcje turystyczne Rewal [~4 km]
Atrakcje turystyczne Śliwin [~6 km]
Atrakcje turystyczne Trzęsacz [~2 km]
Atrakcje turystyczne Pobierowo [~4 km]
Atrakcje turystyczne Łukęcin [~8 km]
Atrakcje turystyczne Dziwnów [~15 km]
Atrakcje turystyczne Dziwnówek [~12 km]
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję