Muzeum Orderu Uśmiechu
Telefon: 32 258 84 67
18 267 69 57
Powołaj się na: Mojeurlopy.pl
W portalu od: 19.12.2014 r.
Opis
Muzeum Orderu Uśmiechu jest częścią Parku Rozrywki Rodzinnej Rabkaland. Założone zostało w 1996 roku, razem z samym Orderem, a w swoim własnym budynku działa od 2002 roku.
Order Uśmiechu jest specjalnym odznaczeniem przyznawanym przez dzieci osobom dorosłym, które w jakiś sposób zasłużyły się na rzecz maluchów. Muzeum skupia się przede wszystkim na Kawalerach i Damach Orderu gromadząc wnioski dzieci, które zapoczątkowały proces przyznania Orderu określonej osobie oraz oczywiście dokumentuje zasługi Kawalera lub Damy, ze względu na które Order został wręczony. Można tutaj zobaczyć wyjątkową scenę, kiedy Order jest odbierany. Jest ona ważna, ponieważ w czasie przyjmowania Orderu Uśmiechu osoba nim uhonorowana dostaje do wypicia szklankę soku z cytryny, po której musi szeroko się uśmiechnąć,a nie jest to wcale takie łatwe. :)
Dokładny adres Muzeum Orderu Uśmiechu to ulica Podhalańska 2. Nie ma niestety możliwości zwiedzenia Muzeum bez wykupienia biletu do Rabkalandu, który upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez Park Rozrywki.
Galeria
Lokalizacja
Podhalańska 2, Rabka-Zdrój
Opinie
4,5 Ocena turystów: Muzeum Orderu Uśmiechu
4,5 / 5 na podstawie 3 głosów
| Atrakcje turystyczne w okolicy Rabki-Zdrój |
| Atrakcje turystyczne Białka Tatrzańska [~28 km] |
| Atrakcje turystyczne Czarny Dunajec [~29 km] |
| Atrakcje turystyczne Sucha Beskidzka [~35 km] |
| Atrakcje turystyczne Maków Podhalański [~29 km] |
| Atrakcje turystyczne Koninki [~15 km] |




