Plaża Wschodnia, wejście nr 21


Adres: Klifowa 18, Rewal

Informacja: Plaża Wschodnia

Powołaj się na:

W portalu od: 12.10.2022 r.

Szczegółowy opis Opis

Wejście nr 21 to tzw. Plaża Wschodnia Rewala. Szeroka, piaszczysta plaża z falochronami w morzu ułatwia czerpanie radości z wodnych i słonecznych kąpieli. Na plaże dostaniecie się po schodkach na klifie. W sezonie letnim będziecie mogli tu wypożyczyć leżaki. Ilość turystów mniejsza niż w centrum Rewala, także możecie liczyć na więcej przestrzeni i oddechu. Pamiętajcie o niezbędniku plażowicza: czapeczka, olejki z filtrami i dużo płynów.

Co warto wiedzieć jeszcze o tym miejscu? Obszar dzisiejszej Wschodniej Plaży w tym zejście nr 21, Aleja Zakochanych, pobliski Pomnik Małego Księcia, Ławeczka Zakochanych oraz Kwiatowe Serce to teren dawnej osady Nowy Śliwin (Śliwin Bałtycki, Neu Schleffin). Po 2001 roku Nowy Śliwin został przyłączony do Rewala. Co ciekawe Nowy Śliwin stanowił północną - turystyczną część Śliwina (tego położonego w głębi lądu). Turyści odwiedzający Nowy Śliwin pamiętają na pewno restaurację "Pod Papugami" położoną na samym klifie obok zejścia na plażę nr 21. Przebiegająca w tym miejscu ul. Klifowa oraz biegnący przez nią Szlak Nadmorski im Czesława Piskorskiego (EuroVelo 10) zwiększa ruch rowerowy dlatego uważajcie na swoje pociechy.

Gmina Rewal charakteryzuje się bardzo długą linią brzegową - mającą 19,8 km. Plaża dostępna jest tutaj dla turystów na całym odcinku. Brzegi są bardzo zróżnicowane. Od wybrzeża klifowego, czyli bardzo wysokiego, do piaszczystej mierzei, czy wybrzeża wydmowego. Szerokość plaży zależy od wysokości wybrzeża - im wybrzeże wyższe, tym plaża staje się węższa. Plaża w Rewalu jest piękna, szeroka, w niektórych miejscach opiera się o wysokie klify zachwycając tym nieustannie turystów. Wydzielone o długości 300 metrów kąpielisko ze stanowiskami dla ratowników, w okresie letnim jest niemal zawsze zatłoczone. Kierując się w stronę plaży wschodniej, zaczyna się ona zwężać, a brzegi jej mają piękny, klifowy charakter.

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja Klifowa 18, RewalKomentarze i opinie Opinie


5,0 Ocena turystów: Plaża Wschodnia, wejście nr 21
5,0 / 5 na podstawie 1 głosów

Lokalizacja: 5,0
Atrakcje: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

dla aktywnych
dla szukających relaksu
dla wodnych fanów

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Rewala
Atrakcje turystyczne Pogorzelica [~10 km]
Atrakcje turystyczne Niechorze [~6 km]
Atrakcje turystyczne Śliwin [~3 km]
Atrakcje turystyczne Trzęsacz [~2 km]
Atrakcje turystyczne Pustkowo [~4 km]
Atrakcje turystyczne Pobierowo [~8 km]