Plaża w Rogowie


Plaża w Rogowie
Adres: 99, Rogowo


Powołaj się na:

W portalu od: 20.03.2016 r.

Szczegółowy opis Opis

Wojskowe sąsiedztwo wstrzymało nieco rozwój turystyki w miejscowości, ale nie ma tego złego… Na chwilę obecną plaże Rogowa stosunkowo puste – nie ma tłumu turystów, nie ma tłoku, krzyków itp. Idealne miejsce dla tych, dla których główną atrakcją na nadbałtyckiej plaży jest spokój, cisza i szum morza w tle …

Znajduje się tutaj odcinek szerokiej, strzeżonej plaży, w której gwarantowane jest bezpieczeństwo kąpiących się. Linia brzegu morskiego jest wyrównana, pozbawiona zatok i półwyspów. Płaskie plaże są tu dość szerokie, pokryte drobnym piaskiem. Wydmy łagodne, obrośnięte trawami oraz innymi roślinami, w tym mikołajkiem nadmorskim oraz rokitnikiem zwyczajnym, którego pomarańczowe owoce zawierają w sobie dawkę witaminy C.

Na plaży i w jej bezpośredniej bliskości zobaczyć można mewę śmieszkę - ptaka wielkości gołębia o orzechowobrązowym zabarwieniu głowy, łatwo się oswajającego i przywiązującego do człowieka. Na plaży spotkamy również rybitwę zwyczajną, rozmiarami zbliżoną do mewy śmieszki. Rybitwa nazywana jest często jaskółką morską (od rozwidlonego ogona); głowę ma ubarwioną na czarno; łowi małe ryby, rzucając się na zdobycz z lotu. Muszle… Na brzegu morza leżą muszle małży morskich. Największym małżem jest małgiew-piaskołaz; jego muszle dochodzą do 8 cm, a skorupki przypominają jajka. Najczęściej znaleźć można jednak nieduże muszle rogowca bałtyckiego oraz omułka jadalnego. Najpiękniejszą muszlą bałtycką jest przypominająca kształtem serce i pokryta żeberkami muszla sercówki jadalnej.. Bardziej uważniejsi spacerowicze mogą również znaleźć kawałki bałtyckiego bursztynu.

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja 99, RogowoKomentarze i opinie Opinie


5,0 Ocena turystów: Plaża w Rogowie
5,0 / 5 na podstawie 2 głosów

Lokalizacja: 5,0
Atrakcje: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

dla aktywnych
dla lądowych odkrywców
dla lubiących adrenalinę

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Rogowa
Atrakcje turystyczne Dźwirzyno [~5 km]
Atrakcje turystyczne Mrzeżyno [~3 km]