Zapora nad Soliną


Adres: Zespół Elektrowni Wodnej w Solinie, Solina

Telefon: +48 13 492 12 75
+48 605 442 511

Powołaj się na:

Strona: https://solina.pl/zapora-solina
W portalu od: 13.09.2017 r.

Szczegółowy opis Opis

Zachęcamy Wszystkich ciekawych konstrukcji technicznych do zwiedzania wnętrz największego obiektu hydrotechnicznego w Polsce, czyli zapory w Solinie. Jest to atrakcja, która na pewno zapadnie w naszej pamięci. Jej długość to 664 metrów, wysokość - 82 metry a objętość betonu aż 760 000 m3. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem, dzięki któremu poznamy mechanikę zapory i procesy, które w niej zachodzą. Zobaczymy stare turbiny, wirniki, halę maszyn z czterema hydrozespołami, ogromny dźwig, nastawnię, przeróżne urządzenia pomiarowe, olbrzymie agregaty prądotwórcze, galerię serwisową (znajdującą się 6 metrów pod dnem jeziora!). A to nie wszystko. Na miejscu do obejrzenia film na temat produkcji energii odnawialnej ze źródeł środowiska naturalnego takich jak: woda, wiatr, słońce, biomasa. Do zobaczenia także ciekawa wystawa archiwalnych fotografii z budowy elektrowni, która pozwoli uświadomić każdemu, jak wielkie było to przedsięwzięcie. Podobno jezioro, tama oraz elektrownia w Solinie kryją wiele tajemnic, a wycieczka wewnątrz zapory odkryje przed nami wiele z nich!

Uwaga: wewnątrz panuje temperatura 7-8 stopni Celsjusza oraz 100% wilgotność, a do pokonania będzie około 100 stopni schodów, ale przecież nikogo to nie zniechęci :-)

ZWIEDZANIE ELEKTROWNI Z PRZEWODNIKIEM Wszystkich zainteresowanych zapraszamy osobiście do budynku CEO Solina /droga dojazdowa do bramy Zespołu Elektrowni Wodnej w Solinie/ w godzinach 9.00-16.00. Poniedziałek – NIECZYNNE.

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja Zespół Elektrowni Wodnej w Solinie, SolinaKomentarze i opinie Opinie


5,0 Ocena turystów: Zapora nad Soliną
5,0 / 5 na podstawie 5 głosów

Lokalizacja: 5,0
Atrakcje: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

dla lubiących adrenalinę
dla aktywnych
dla szukających relaksu

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Soliny
Atrakcje turystyczne Cisna [~35 km]
Atrakcje turystyczne Baligród [~27 km]
Atrakcje turystyczne Polańczyk [~7 km]
Atrakcje turystyczne Wołkowyja [~14 km]
Atrakcje turystyczne Ustrzyki Dolne [~16 km]
Atrakcje turystyczne Lesko [~16 km]