Niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof (Muzeum)
Telefon: 55 247 83 53
Powołaj się na: Mojeurlopy.pl
W portalu od: 15.08.2014 r.
Opis
Na Mierzei Wiślanej w Stegnie mieści się dawny niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof. Już drugiego dnia wojny do obozu zostali przywiezieni pierwsi więźniowie. W 1942 r. Stutthof powiększono. Oprócz Polaków i Żydów zaczęto tu osadzać również Rosjanów, Estończyków, Hiszpanów.
Ludzie ginęli tu masowo zarówno wskutek egzekucji w komorach gazowych, jak i morderczej pracy. Wielkie żniwo w postaci ofiar zebrała wśród więźniów zarządzona przez Niemców w styczniu 1945 roku ewakuacja. Zginęły wtedy tysiące więźniów zarówno podczas marszu, jak i podczas ewakuacji drogą morską. Ogółem przez 5, 5 roku szacuje się, że w obozie zginęło około 65 tysięcy ludzi.
Muzeum Stutthof można zwiedzać codziennie: od maja do września w godz. 8.00-18.00, od października do kwietnia w godz. 8.00-15.00. Nie zaleca się przyprowadzania do Muzeum dzieci do lat 13
Galeria
Lokalizacja
Muzealna 6, Sztutowo
Opinie
4,5 Ocena turystów: Niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof (Muzeum)
4,5 / 5 na podstawie 5 głosów
| Atrakcje turystyczne w okolicy Sztutowa |
| Atrakcje turystyczne Mikoszewo [~14 km] |
| Atrakcje turystyczne Jantar [~10 km] |
| Atrakcje turystyczne Junoszyno [~8 km] |
| Atrakcje turystyczne Stegna [~5 km] |
| Atrakcje turystyczne Kąty Rybackie [~4 km] |
| Atrakcje turystyczne Krynica Morska [~19 km] |









