Miasto Myszy - wystawa 500 żywych myszek


Adres: Morska 2, Kołobrzeg

Telefon: 575 657 195

Powołaj się na serwis:

W portalu od: 16.01.2018 r.

Opis


Miasto Myszy to wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako domowych pupili, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać i obserwować godzinami.

Miasto Myszy to jedyne takie miejsce na świecie - niesamowite miejsce pulsujące energią ok. 500 małych myszek, zlokalizowane w Porcie Pasażerskim (ok. 50 m od kołobrzeskiej latarni), a ukryte w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego. Wnętrze odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą i korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem.
Korytarze prowadzą do sal stylizowanych na :
– Kosmos w świetle UV
– Zimę
– Wakacje
– Miasteczko
– Tropiki

Każda z sal zaaranżowana została w niesłychanie kreatywny sposób, umeblowana małą mysią architekturą – domkami, mostkami i rekwizytami zgodnymi z nazwą danej sali. W jednej poznacie zwyczaje myszy żyjących w kosmosie, w innej – ich wielkomiejskie życie. Zobaczycie, jak rodzą się małe myszki i jak ich starsi krewni radzą sobie w zimowych warunkach, podczas gdy inni odpoczywają na wakacjach lub w tropikach.
Tylko u nas zobaczycie najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie.

Wchodząc do mysiej nory odkryjecie fascynujący świat myszy przedstawiony w baśniowej scenerii. Jeżeli towarzyszył Wam wcześniej strach, szybko o nim zapomnicie. Jak ciekawe świata dzieci odkryjecie zaskakujące fakty z życia tych małych zwierzątek. Dowiecie się m. in., jak się rozmnażają, co uwielbiają jadać i jakie mają zwyczaje.
A to wszystko w Kołobrzegu. Stworzyliśmy jedyne takie miejsce na świecie!

GaleriaLokalizacja obiektu Morska 2, KołobrzegOpinie


4,7 Ocena klientów: Miasto Myszy - wystawa 500 żywych myszek
4,7 / 5 na podstawie 11 głosów

Lokalizacja: 4,9
Walory: 4,6
Parking: 4,6
Obsługa: 4,8
Cena: 4,6

Klienci polecają dla:

Oceń:

Lokalizacja
Walory
Parking
Obsługa
Cena

Polecam dla:

Atrakcje turystyczne w okolicy Kołobrzegu
Atrakcje turystyczne Ustronie Morskie [~14 km]
Atrakcje turystyczne Sianożęty [~12 km]
Atrakcje turystyczne Grzybowo [~8 km]
Atrakcje turystyczne Dźwirzyno [~14 km]
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę cookies Akceptuję