Muzeum Bursztynu


Adres: Nadmorska 3b, Łeba

Telefon: 502 622 877

Powołaj się na:

Strona: http://muzeum.bursztynowagaleria.pl/
W portalu od: 18.10.2017 r.

Szczegółowy opis Opis

Muzeum Bursztynu w Łebie zostało otwarte w maju 2017 r. Znajduje się w przepięknej miejscowości położonej w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Stworzone zostało po to, by przybliżyć ludziom wiedzę na temat bursztynu bałtyckiego, a także sprawić by ludzie nie znający dobrze bursztynu-zakochali się w nim, a ci już zakochani, by pokochali go jeszcze bardziej - dowiadując się o bursztynowych dziełach sztuki, lub poprzez obserwację ukrytych w nim fragmentów fauny sprzed 40 milionów lat. Bursztyn uczy historii, wprawia w zachwyt miłośników sztuki oraz intryguje naukowców. Nasze Muzeum to z pewnością zastrzyk wiedzy z różnych dziedzin nauki, dla wszystkich ciekawych świata. Nasze Muzeum to też zabawa i to nie tylko dla tych najmłodszych, ale także dla dorosłych, a to za sprawą przenoszących nas w czasie komnat. Odwiedzając je przejdziecie przez bursztynowy las sprzed 40 milionów lat, odwiedzicie świat epoki lodowcowej, by wreszcie wejść na sale edukacyjną, pofruwać z owadami i zakończyć wędrówkę w komnacie eksponatów. W Muzeum znajdują się 4 sale dla zwiedzających:

  1. Las bursztynowy - w tej sali zwiedzający dowiedzą się jak wyglądał las przed 40 mln.lat, który zapoczątkował proces tworzenia się dzisiejszego bursztynu.
  2. Epoka lodowcowa - tutaj zobaczymy naturalnej wielkości zwierzęta z czasów epoki lodowcowej, która odegrała ważną rolę w przemieszczaniu się złóż bursztynu.
  3. Sala inkluzji - w tej sali zobaczymy uwięzione w bursztynie owady sprzed 40 mln. lat
  4. Bursztynowa komnata - sala z ekskluzywnymi eksponatami z bursztynu.

Godziny otwarcia:

lipiec - sierpień: pon.-sobota - 9:00 - 21:00 niedziela - 10:00 - 21:00 maj, czerwiec, wrzesień: codziennie - 10:00 - 18:00 od października do kwietnia: codziennie - 10:00 - 17:00

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja Nadmorska 3b, ŁebaKomentarze i opinie Opinie


5,0 Ocena turystów: Muzeum Bursztynu
5,0 / 5 na podstawie 14 głosów

Lokalizacja: 5,0
Atrakcje: 5,0
Parking: 5,0
Obsługa: 5,0
Cena: 5,0

dla lubiących adrenalinę
dla aktywnych
dla lądowych odkrywców

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena

Atrakcje turystyczne w okolicy Łeby
Atrakcje turystyczne Białogóra [~40 km]
Atrakcje turystyczne Rowy [~68 km]
Atrakcje turystyczne Ustka [~73 km]