Skwer z herbem Ustronie Morskie i Ławką Pełną Wyobraźni
Informacja: Skwer
Powołaj się na: Mojeurlopy.pl
W portalu od: 18.10.2022 r.
Opis
Skwer przy Chrobrego w Ustroniu Morskim to doskonałe miejsce odpoczynku, które znajduje się w bliskiej odległości promenady, do której mamy około 100 metrów w kierunku północnym. Wracając jednak do samego skweru, na jego środku znajduje się ładny podświetlany herb miasta Ustronie Morskie a w okół niego ustawione są ławeczki, jedna z nich przypomina kształtem otwartą książkę a jej siedzisko pokrywają błękitne chmury z napisem "Czy patrzysz czasem w niebo? Co widzisz tam ciekawego?" Celem ławki jest propagowanie czytelnictwa oraz przypominanie ile dobrego daje nam czytanie książek. Patronami ławki są Fundacja Zaczytani.org oraz Urząd Miasta Ustronie Morskie.
Ławeczka opatrzona jest tablicą informacyjną na której możemy przeczytać:
"Z wyobraźnią jest wesoło, kiedy się rozejrzysz w koło, to zobaczysz słonie, jeże, morskie konie, nietoperze, rybkę w górze, ptaki w płocie, nosorożca... Gdzie? Na kocie?"
Musimy przyznać, że wyjątkowo przypadła nam do gustu ta zabawa słowem :-)
Z tablicy dowiemy się również, że autorem ławki jest Klaudia Sułek. Kod QR który znaleźliśmy obok zachęca do publikowania zdjęć ławeczki w social mediach z hashtagiem #zaczytanaławka, co również uczyniliśmy.
Galeria
Lokalizacja
Chrobrego 78, Ustronie Morskie
Opinie
5,0 Ocena turystów: Skwer z herbem Ustronie Morskie i Ławką Pełną Wyobraźni
5,0 / 5 na podstawie 4 głosów
| Atrakcje turystyczne w okolicy Ustronia Morskiego |
| Atrakcje turystyczne Sianożęty [~5 km] |
| Atrakcje turystyczne Kołobrzeg [~14 km] |
| Atrakcje turystyczne Gąski [~18 km] |





