Palmiarnia


Adres: Wrocławska 12a, Zielona Góra

Telefon: 68 478 45 50

Powołaj się na:

W portalu od: 29.12.2014 r.

Szczegółowy opis Opis

Na szczycie popularnego Wzgórza Winnego, zaraz przy centrum miasta, dumnie prezentuje się ultranowoczesny budynek Palmiarni zielonogórskiej. Jest to obecnie jeden z niezaprzeczalnych symboli miasta.

Lokalizacja Palmiarni nie jest przypadkowa. Stworzono ją zaraz obok domu Augusta Gremlera, znanego winiarza, który w roku 1818 zaczął w tym miejscu produkcję wina musującego. Winiarnia niestety nie przynosiła planowanych zysków i nie dotrwała do końca wieku. W 1961 roku zagospodarowano ją na kawiarnię, do której dobudowano szklarnię z palmami. Tak zaczęła się historia prawdziwej Palmiarni.

Niezwykła popularność miejsca spowodowała, że już w 1967 roku Palmiarnia została powiększona poprzez wybudowanie nowej szklarni ponad palmiarnią starą - dopiero potem nastąpiło wyburzenie starego budynku. Tak samo zrobiono w 2006 roku, kiedy rodziła się nowa Palmiarnia w swoim obecnym kształcie. Co ciekawe, wielokrotnie odkładana ze względów finansowych budowa - została w końcu wymuszona przez niepokorny daktylowiec, który zdecydował się wyrosnąć ponad dach. Prace zakończono w 2008 roku i od tego momentu działa też nowe wejście do Palmiarni, które zostało przeniesione na stronę ulicy Zarugiewicza.

Galeria zdjęć GaleriaMapka z lokalizacją Lokalizacja Wrocławska 12a, Zielona GóraKomentarze i opinie Opinie


4,4 Ocena turystów: Palmiarnia
4,4 / 5 na podstawie 7 głosów

Lokalizacja: 4,1
Atrakcje: 4,6
Parking: 4,4
Obsługa: 4,4
Cena: 4,6

dla szukających relaksu
dla aktywnych
dla wodnych fanów

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena