Muzeum Pod Strzechą


Adres: Mickiewicza 115, Jastarnia

Telefon: 58 675 22 45

Powołaj się na:

W portalu od: 13.07.2014 r.

Szczegółowy opis Opis

Jeśli będziecie w Jastarni - koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Pod Strzechą. Muzeum jest własnością prywatną pana Juliusza Strucka. Pan Juliusz to pasjonat sprzętów rybackich, które zbierał przez lata, jak wychodziły z użycia. W muzeum zobaczycie sprzęty, które w przeszłości stosowane były do połowu ryb oraz starą izbę rybacką,Turyści mogą odwiedzić również zakład szkutniczy, który był wykorzystywany przez właściciela do remontowania dawnych łodzi rybackich.

W muzeum obejrzeć można kołowrotki do sznurka, sieci i wełny, wielofunkcyjny haszysz, balkę służącą do polowania na foki,siekiery. Warto obejrzeć też ekspozycję przedmiotów, które zostały wyłowione przez tutejszych rybaków podczas połowów. Całośc skonstruowana jest na styl dawnych chat rybackich, z każdego kąta czuć element przeszłości, poznać tu dobrze można trud pracy rybaka.

Godziny otwarcia: Muzeum czynne jest w sezonie w godz: 10-18 po sezonie natomiast otwierane jest na życzenie zwiedzających, po uzgodnieniu z właścicielem. Cena biletów: 2 zł Muzeum Pod Strzechą Adama Mickiewicza 115, Jastarnia 58 675 22 45

Galeria zdjęć Galeria



Mapka z lokalizacją Lokalizacja Mickiewicza 115, Jastarnia



Komentarze i opinie Opinie


4,5 Ocena turystów: Muzeum Pod Strzechą
4,5 / 5 na podstawie 3 głosów

Lokalizacja: 4,7
Atrakcje: 4,7
Parking: 4,7
Obsługa: 4,3
Cena: 4,3

dla lądowych odkrywców
dla aktywnych
dla szukających relaksu

Oceń:

Lokalizacja
Atrakcje
Parking
Obsługa
Cena





Atrakcje turystyczne w okolicy Jastarni
Atrakcje turystyczne Hel [~14 km]
Atrakcje turystyczne Jurata [~3 km]
Atrakcje turystyczne Kuźnica [~8 km]
Atrakcje turystyczne Chałupy [~13 km]